Helen Fielding: Bridget Jones naplója 2. című regényében kedvenc, katasztrófálisan egyedülálló Bridgetünk újabb kalandjaival ismertet meg minket az írónő. Tartsatok velem és megtudjátok, mi minden történhet az emberrel Valentin-napi síelés és egy thaiföldi nyaralás közepette - a nevetés garantált, annyi szent!
Helen Fielding életéről az előző bejegyzésben tájékozódhattok, annyit írnék ide, hogy a könyv Angliában 1999-ben jelent meg (nálunk egy kicsit később, az én kiadásom 2013-as például, de biztosan vannak ennél korábbi kiadások is) filmváltozata pedig 2004-ben került a mozikba az imádott és sármos Colin Firth és Hugh Grant főszereplésével.
Aki olvasta az első részt, annak tuti rémlik, hogy ott hagytuk abba, hogy Mark Darcy és Bridget Jones karácsonykor szerelmes ölelésben egyesülnek, az új évben pedig már hatalmas a szerelem (merthogy ugyanúgy napló formátumban, januártól kezdve követhetjük egy éven át Bridget életét). Főszereplőnk persze halálosan szerelmes és csöpögős tekintettel éli a boldog párkapcsolatban élők életét, míg barátait, akik továbbra is egyedülállók, picit hanyagolja. Az elszúrt spagettik és végigszerelmeskedett éjszakák közepette több új szereplőt is köszönhetünk: egy kontár ezermestert (Gary) aki Bridget lakását hivatott első körben bepolcozni, majd egy erkéllyel és egy fél szobával kibővíteni (értsd: ő fog felelni egy 8 hónapon át Bridget falán tátongó gigászi lyukért).; meg persze megjelenik a zöldszemű szörny is, mivel besasszézik a képbe Bridget "medúza" ismerőse, Rebecca is, aki, mint kiderült, Mark köreiben mozog. Rebecca persze gyönyörű, vékony és okos és szemtelen módon szemet vetett Markra (én egyébként nem is értem, miért teper mindenki ezért a karót nyelt, hideg és túlságosan önérzetes fazonért, de ízlések és pofonok...).
Bridget szülei sem nagyon tudják, hogy hányadán állnak egymással, a kibírhatatlan mama Kenyából hoz haza egy korábbban törzsben élő fekete bőrű férfit, eközben a cuki papa pedig egy kis alkoholizmusba menekül feltékenységében és bizonytalanságában. Mark mellett Bridget részt vesz egy jogászesten, ahol egy tetőtől-talpig érő alakformáló bugyival küzd (meg utána egy meztelen, perverz alkalmazottal) és egy síeléssel egybekötött, forró csokival átitatott miniszünidőn is, ami még ennél is viccesebb helyzeteket szült. Aztán persze úgy 6 hétnyi csodás kapcsolat egy buta félreérés és Mark önérzetessége miatt félbe szakad az álompár között, és valahogy a hónapok folyamán annyi balul elsült esemény történik, hogy egyre kisebb az esély arra, hogy Mark és Bridget újra egy párt alkossanak. Persze erre nagy lapáttal rátesz az a sok bugyuta önsegítő könyvben foglalt bölcsességek hada és a magánéletükkel szintén nem bíró barátok semmit sem érő tanácsai.
Bridget munkájában is kellemetlen helyzetekbe kerül (a Colin Firth-interjú elképesztően humoros rész, főleg, ha tudjuk, hogy a filmben valóban ki játsza Mark Darcyt) erre és szingliségére Jude barátnője és Ronda Richard hirtelen jütt giccses esküvője tesz rá egy lapáttal, amely miatt egy bizonyos ideig a barátságuk is szünetel. Közben gyenge próbálkozások Markkal való kapcsolatának felélesztésére (minden annyira Murphy módon siklik félre) és csilliárdnyi önsegtő, bugyuta tanács (melyek idővel a kukába kerülnek, új könyvespolcok ide vagy oda) halmazában Bridget barátnőjével, Shazzerrel egy thaiföldi nyaralásra készül. A paradicsomban Bridgetet a hasmenés és egy rendkívül nyomulós férfi kerülgeti, mindezzel nincs is semmi baj, míg minden holmijukat el nem lopják és a kölcsöntáska láttán a reptéri kutyák őrjöngeni nem kezdenek....Bridget hipp-hopp egy thai börtönben találja magát, miközben Madonna Like a Virgin című számát tanítgatja a vele együtt raboskodó prostituáltaknak. Hogy Bridget végül kiszabadul-e, azt megtudhatjátok, ha elolvassátok a könyvet!
Nekem ez a rész is nagyon tetszett, a filmtől ez is kisebb-nagyobb mértékben eltér, de nekem mindkettő nagyon bejött (melyik ezért, melyik azért, mindkettő nagyon jó)! Ez is egy rendkívül szórakoztató és pihentető olvasmány, nehéz időszakok vagy agyi fáradtság esetére nagyon jó. Vicces szituációkban sem szűkölködik a történet és Bridget még mindig olyan szórakoztatóan szerencsétlen. Mark és Daniel is hozzák a formájukat, Bridget anyukája pedig szokásos idegesítő formáját hozza. Én még mindig azt mondom, hogy csajoknak ez a könyv kötelező alapmű, biztos vagyok benne, hogy mindenki, aki elolvassa (és meg is nézi) nagyon jól fog szórakozni!
Jó olvasást kívánok!